„Biała Flota” – Ośrodek Usług Wodnych w Solinie

%

UPUSTU na usługi "Białej Floty" - tylko dla naszych Gości!!!

„Biała Flota” to ośrodek zlokalizowany w Solinie, który ma bardzo ciekawą propozycję dla wszystkich osób preferujących czynny wypoczynek nad wodą. Podstawową atrakcją są tutaj rejsy spacerowe po Jeziorze Solińskim. Firma posiada aż 44-letnie doświadczenie w tego typu działalności. Załogę statków stanowią osoby posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe oraz długoletnią praktykę. Biała Flota została również wyróżniona przez Ministerstwo Gospodarki, które przyznało firmie Odznakę Honorową „Za zasługi dla turystyki”.

Rejsy widokowo-spacerowe

Ośrodek dysponuje trzema statkami spacerowymi pod nazwą „Bieszczady”, „Żubr” oraz „Dariusz”, a także żaglowcem ”Perła Soliny”. Są to bezpieczne statki, regularnie sprawdzane pod względem technicznym oraz spełniające wszystkie wymagane normy unijne. Wyposażone są w bufety z napojami i słodyczami. Rejsy spacerowe bez wątpienia pozostaną na długo w pamięci i dostarczą niezapomnianych wrażeń. W czasie takiego rejsu możemy zachwycać się malowniczymi widokami jakie dostarcza nam urozmaicona linia brzegowa jeziora, a także liczne zatoki i wyspy. Poznamy też dokładniej historię powstania Jeziora Solińskiego, gdyż podczas rejsu odtwarzane jest specjalne nagranie na ten temat. Cały rejs trwa 50 minut. Ceny biletów kształtują się następująco: osoby dorosłe – 18 zł, młodzież w wieku szkolnym do lat 15-stu – 13 zł, dzieci do lat 3 – bez opłat.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Osoby lubiące aktywny wypoczynek mają możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego. Do dyspozycji mamy tutaj łodzie wiosłowe, canoe, kajaki, deski surfingowe oraz oczywiście rowery wodne. Jest to największa taka wypożyczalnia umiejscowiona na Jeziorze Solińskim. Oferowany tutaj sprzęt wodny jest albo zupełnie nowy, albo zeszłoroczny. Obowiązkowo dostaniemy kamizelkę ratunkową, a obsługa dokładnie zapozna nas z użytkowaniem sprzętu oraz pokaże miejsca, w których można pływać.

Przystań i nabrzeże z lokalami gastronomicznymi

Miły odpoczynek czeka nas także na tarasie widokowym na przystani Jawor, która to należy do Białej Floty i zacumowana jest przy nabrzeżu. Można tam wypocząć jednocześnie zachwycając się widokami naszego pięknego jeziora. Na przystani znajduje się przytulna kawiarnia, natomiast na nabrzeżu można przyjemnie spędzić czas w klimatycznej tawernie lub w ogródkach gastronomicznych. Tawerna zlokalizowana jest w samym centrum portu, a wyróżnia się swoim oryginalnym charakterem. Można tam zjeść bardzo smaczny posiłek w żeglarskiej atmosferze przy szantowej muzyce. W menu znajdują się między innymi dania kuchni regionalnej. Tawerna otwierana jest codziennie o godzinie 9:30.

Ośrodek Usług Wodnych BIAŁA FLOTA

Jerzy Czerwski

Solina – Jawor

38-612 Solina

Tel./fax: 13 469-18-21

Kom: 600 496 689

E-mail: bialaflota@op.pl

Słoneczna Kraina