Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior

Piwa regionalne zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Można je obecnie nabyć nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale także w punktach popularnych sieci handlowych. Zwiększa się także liczba lokali gastronomicznych i rozrywkowych posiadających w ofercie piwa regionalne. W Bieszczadach w miejscowości Uherce Mineralne ma swoją siedzibę browar regionalny Ursa Maior. Wytwarzane jest tutaj piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ wytwórnia piwa stanowi swoistą atrakcję turystyczną, oferując odwiedzającym zwiedzanie browaru oraz degustację swoich produktów.

Zwiedzanie Browaru

Podczas zwiedzania browaru każdy może zobaczyć na własne oczy jak warzy się piwo. Można także dokładnie obejrzeć wnętrza tej wytwórni piwa. O produkcji piwa ciekawie opowiada profesjonalna piwowarka. W czasie takiego spotkania dowiemy się między innymi jakich surowców używa się do warzenia piwa, a także jak wyglądają i na czym polegają poszczególne etapy tworzenia piwa. Zwiedzanie browaru jest płatne, cena za osobę uzależniona jest od długości spotkania, a także liczebności grupy. Spotkanie może trwać od 30 do 90 minut. Dostępne są różne formy zwiedzania, może to być oglądanie wytwórni połączone z degustacją piw, a także interesująca wersja kameralna, która przeznaczona jest dla grup od 1 do 10 osób.

Degustacja piw i jedzenia – wyroby regionalne

Kolejną propozycją przygotowaną dla turystów i gości jest prawdziwa gratka dla smakoszy – degustacja piw i innych wyrobów regionalnych. Można samemu spróbować różnorodnych piw wytwarzanych w browarze – piwo podawane jest w dedykowanych szklankach degustacyjnych. Na takim spotkaniu poznamy w szczególności zasady degustacji i podawania piwa, a także zasady podawania piwa łącznie z jedzeniem. Zasmakujemy piw należących do trzech różnych stylów piwnych oraz przekąsek pasujących do danego rodzaju piwa. Otrzymamy też odpowiedzi na pytania dotyczące doboru piwa do konkretnego rodzaju potraw, czy to słodkich czy pikantnych, a nawet orientalnych. Dowiemy się także jak dobierać szklanki i szkło w zależności od typu piwa. Cena za takie spotkanie ustalana jest indywidualnie, trwa ono 50-60 minut, ale możliwa jest też wersja skrócona, czyli degustacja piw „w pigułce”.

Jakie inne usługi oferuje Browar?

Oczywiście wszystkie degustowane piwa można zakupić w firmowym sklepie „Esencja Karpat” znajdującym się na terenie wytwórni. Można tam też nabyć inne wyroby regionalne, ponieważ browar współpracuje z lokalnymi rolnikami, rzemieślnikami i artystami. Dostępne są wyroby pszczelarskie, ceramiczne, wełniane czy biżuteryjne. Oprócz tego browar oferuje szereg usług przeznaczonych dla firm, a jest to w szczególności organizacja konferencji, spotkań firmowych lub koncertów, oczywiście w specjalnej, niepowtarzalnej oprawie. W Centrum Ursa Maior znajduje się trzypoziomowa sala koncertowo-wystawienniczo-konferencyjna – idealne wprost miejsce przeznaczone dla tego typu imprez. To jedyny taki obiekt w Polsce, dodatkową atrakcją podczas spotkań jest to, że przez ogromne przeszklenie mamy możliwość zaobserwować jak wygląda codzienna praca w browarze.

Centrum Ursa Maior - dane kontaktowe

Centrum Ursa Maior

(Dom Wielkiej Niedźwiedzicy)

Uherce Mineralne 122A

38-623 Uherce Mineralne

Tel. +48 13 492 79 69

Kom. +48 694 025 875, +48 791 146 277

E-mail: biuro@ursamaior.pl

Zdjęcia pochodzą z firmowej strony internetowej Ursa Maior.

Słoneczna Kraina